Filemanager bundle

Witam ponownie po dłuższej przerwie (powiedziałbym, że nawet bardzo długiej). Jak pisałem w poprzednim artykule Filemangaer co dalej … konczyłem pracę nad bundlem filemanagera. „Kończyłem” to bardzo dobre słowo, gdyż jak tylko skończyłem jedną rzecz, to okazywało się, że trzeba dorobić kolejną i tak bez końca. Myślałem, że nigdy nie skończę tego projektu, co chwilę przychodził mi kolejny pomysł do głowy, a z każdym pomysłem kolejne porcje kodu, refactoring itp. To wszystko wymagało jakiegoś ogranięcia i zastanowienia się nad całym projektem.

I tak na początku kwietnia stwierdziłem, że nie uda mi się zrealizować wszystkich funkcjonalności i pomysłów na raz, stąd stworzyłem sobie cel podstawowy – bundle musi:

  • zarządzać folderami (dodawać, usuwać, zmieniać nazwę)
  • zarządzać plikami (multi-upload, usunięcie, przenoszenie, kopiowanie)
  • edytować pliki graficzne (crop do zadanych formatów)
  • filtrowanie plików
  • translacja

Dziś mogę powiedzieć, że się udało (no może jeszcze nie do końca, ale o tym zaraz). Budle działa i jest dostępny dla wszystkich pod adresem https://github.com/qjon/ri-filemanager.

Część backendowa napisana jest w PHP jako bundle Symfony 2, więc nie powinno być problemów z jego instalacją. Część frontendowa to AngularJS (pisany w CoffeeScript).

Jak zwykle bolączką każdego programisty są testy, tak i u mnie. Na dzień dzisiejszy udało mi się pokryć testami jednostkowymi niemal cały kod JavaScript i niestety tylko newralgiczne części kodu PHP (te zaległości będą nadrabiane, ale nie chciałem by wstrzymywały pierwsze wydanie).

Mam nadzieję, że moja praca się Wam spodoba. Nie jest może to idealny kod, ale … zresztą to nie istotne.

Wasze uwagi, opinie, pomysły wysyłajcie na adres umieszczony w stopce lub na githubie.

Filemanager bundle
Przewiń na górę